60-ročná fanúšička Fitclanu Ľudmila: Vyhovovali mi výhovorky, no pohyb sa stal vďaka Fitclanu mojou súčasťou

60-ročná fanúšička Fitclanu Ľudmila: Vyhovovali mi výhovorky, no pohyb sa stal vďaka Fitclanu mojou súčasťou

Simon Kopunec02.07.2023

Výhovorky nahradila za činy. Začala si strážiť kalorický príjem, zapisovať do tabuliek a aj v staršom veku si prešla nádhernou premenou. Prečítaj si, ako sa Ľudmila dostala do formy a zmenila svoju životosprávu aj vďaka Fitclanu. Čo odkazuje mladším aj starším ľuďom, čo stálo za jej premenou a ako schovala do vačku mnohých mladých v našej krokovacej výzve?

Boli ste odjakživa fanúšička zdravého životného štýlu, športovania a pohybu? Alebo vás prinútilo / motivovalo / dohnalo k tomuto životnému štýlu niečo až časom?

Nie, nebola… vždy som si vedela zdôvodniť, prečo nie. Môj syn Vilo ma vzal do Prahy na Váš seminár a tým to všetko začalo. Koniec výhovoriek. Seminár bol pre mňa zaujímavý, aj keď som všetkému nerozumela, ale vybrala som si poznatky aj pre seba. Na ďalšom seminári v Trnave som už bola spokojná sama so sebou a hlavne o pár kg ľahšia.

V našej krokovej výzve vo februári ste boli 4. najlepšia (856 540 krokov za mesiac) spomedzi všetkých zúčastnených. Krokujete tak pravidelne alebo to bolo hlavne kvôli výzve? Skúste napísať viac o krokovaní, prečo, ako to skĺbite s prácou, či chodíte sama, a tak podobne.

Nechcela som sa pridať do výzvy, ale Vilko ma prehovoril, stále pracujem a som značne vyťažená,a myslím, že vo výzve som prekonala samú seba. Chodím veľa a dosť často, mám rada ranné 10 km prechádzky. Rada sa prechádzam sama v prírode, venujem tomu všetok svoj voľný čas.

undefined

Ako fanúšik Fitclanu sledujete aj naše webináre a s manželom a druhým synom ste boli aj na seminári v Trnave. Myslíte si, že by takéto semináre a webináre mali navštíviť viacerí a ak áno, prečo? Čo vám to dalo, ukázalo?

Sledujem všetko z Fitclanu, všetky články. Áno, v Trnave som už bola ja aj manžel o pár kg ľahšia, určite by mali navštíviť viacerí, pochopili by, že schudnúť sa dá v každom veku, zobrali by si z vašich seminárov a webinárov vzácne poznatky, pochopili by veľa veci a otvorilo by im to rozhľad o strave, kalóriách, cvičení ,a videli by, že majú veľa možností, akým smerom sa uberať.

Čo by ste odkázali ľuďom, ktorí už majú nejaký ten vek, ale hovoria si, že “to už nemá zmysel”, či už začínať cvičiť, riešiť stravu, atď.?

V každom veku to má zmysel, ja som začala neskoro, lebo výhovorky mi vyhovovali, nemusela som nič riešiť, iba papkať a pomaličky išlo kilečko po kilečku smerom hore. Bohužiaľ, stravu treba riešiť, teda ja riešim, pohyb sa stal vďaka Fitclanu mojou súčasťou, som za to veľmi vďačná.

undefined

Viem o vás, že si zapisujete (alebo ste si zapisovala a riešila) kalórie cez aplikáciu a zmenili ste svoj spôsob stravovania. Ako strava vyzerala predtým, ako potom a v čom vám pomohlo orientovanie sa v kalóriách?

Zapisovala som si kalórie dlho, kým som sa naučila, ako to má byť… teraz to už nerobím pravidelne, ale snažím sa. Predtým moje jedlo… mastné, vyprážané, údené, veľa sladkostí, zmrzliny a čipsy. Teraz veľa zeleniny, mäso pripravované bez oleja ,nič vyprážané, všetko ľahšie, zo sladkostí sú to proteínové tyčinky, pudingy.

Aké je vaše najobľúbenejšie jedlo? Či už z tých menej nutrične hodnotných alebo z tých “zdravších” - viac nutrične hodnotných?

Moje najobľúbenejšie jedlo sú špagety s paradajkovým a pretlakom a syrom , z tých “zdravších” grilovaná zelenina… batáty, zeler, petržlen, červená repa a cesnakový dresing, k tomu kuracie soté.

undefined

Vieme, že nielen pre starších sú veľmi významné bielkoviny. A hlavne u žien. Bolo pre vás ťažké pridať ich do stravy?

S bielkovinami mám najväčší problém, ale snažím sa, ale mám veľké rezervy, no bojujem. Sú lepšie dni a sú horšie dni.

Čo by ste odkázali mladším čitateľom Fitclanu a čo starším?

Mladým asi to, že majú všetko vo svojich rukách, nech sledujú Fitclan a počúvajú, veľa im to dá. Starším - treba začať hneď, neodkladať to, neinvestovať peniaze do tukožrútov, káv na chudnutie, na rôzne diéty, ale na vzdelavánie a správne rady.  Roky som mala toto všetko pred sebou, na dosah a nevyužila som to. Sledujem Fitclan dlho, teda od začiatku, čítam, ukladám, vyhodnocujem, mám jasno a upratané v hlave, a to vďaka Vám chlapci… Príjem, výdaj, k tomu pohyb, pre mňa chôdza, bicyklovanie a ide to. Veta môjho syna: Keď schudla moja mama, dokáže to každý. Fitclan odvádza skvelú prácu v tejto zložitej dobe plnej zázračných prostriedkov na chudnutie, a je na každom z nás, čo si vyberie. Držím palce Fitclanu a chlapcom. Ďakujem. 

ZDIEĽAŤ

Nemáš Premium účet?Predplať si členstvo už teraz a okamžite získaš prístup k premium obsahu a ku všetkým výhodám.

Simon Kopunec

Simon Kopunec

Kedysi som trávil dni (niekedy aj noci) na serveroch Call of Duty. Dnes je to posilka a evidence-based svet výživy/zdravia. Založil som Fitclan a s celým tímom sa ti snažíme pomôcť na ceste za lepším, zdravším a úspešnejším ja. Samozrejme bez mýtov, bullshitu, a tak, aby si si užíval(a) celý ten proces.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk