Proteínová smernica: Ako a aký proteín si vybrať

Proteínová smernica: Ako a aký proteín si vybrať

Simon Kopunec16.06.2020

Proteínov je v e-shopoch veľa. Koncentrát? Alebo radšej hovädzí proťák? A skôr sladený aspartámom či stéviou? Alebo je to fuk? Základy, ale aj pokročilejšie informácie sa dočítaš práve v našej proteínovej smernici, aby si raz a navždy vedel, ako a aký proteín si vybrať. Možno niektorí poznajú len 'rýchle' a 'pomalé' proteíny v zmysle, že rýchly proteín sa rýchlo vstrebe a pomalý je skôr na noc, nech sa absorbuje pomalšie, počas spánku, čo zabezpečí dlhší anabolický stav. A tiež, že rýchly proteín je asi najlepší. Hneď na úvod treba ale povedať, že rýchlosť absorpcie z hľadiska anabolizmu nie je všetko a že rýchly proteín sa síce rýchlo vstrebe, no je tu aj rýchlejšia strata aminokyselín, ktoré sa oxidujú.

Pre prístup k Premium obsahu je nutné sa prihlásiť

Čo je Fitclan Premium?

Možnosť, ako podporíš Fitclan tím a našu dlhoročnú prácu, no zároveň získaš skvelé výhody členstva, ktoré je len za 3.99 €/mesiac (97 Kč). Pri ročnom predplatnom máš 2 mesiace zadarmo. Neviažeš sa a členstvo môžeš kedykoľvek zrušiť.

Aké budeš mať výhody?

  • Odomkneš si prístup k 350+ Premium článkom
  • Získaš Fitclan Progress dokument na zaznamenávanie progresu, s grafmi, štatistikami a prepojením s MyFitnessPalom
  • Dáme ti výživovú a tréningovú pyramídu (príručku) v hodnote 30 € úplne zadarmo
  • Budeš mať výraznú zľavu (až do 40 %) na semináre/webináre, možnosť kúpiť lístok v predpredaji a všetko sa dozvieš ako prvý
  • Zľavy na všetko z Fitclan Shopu
  • Zľava na celý košík na aktin.sk & aktin.cz
  • Zľava 30 % na Fitclan DOMA (3-mesačný tréningový plán na základe našich videí, tabuliek a tréningov)
  • Otázky a odpovede + poradenstvo pri doplnkoch výživy zdarma
  • Zľavy na permanentky do vybraných posilňovní na Slovensku a v Česku

ZDIEĽAŤ
Simon Kopunec

Simon Kopunec

Kedysi som trávil dni (niekedy aj noci) na serveroch Call of Duty. Dnes je to posilka a evidence-based svet výživy/zdravia. Založil som Fitclan a s celým tímom sa ti snažíme pomôcť na ceste za lepším, zdravším a úspešnejším ja. Samozrejme bez mýtov, bullshitu, a tak, aby si si užíval(a) celý ten proces.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk