Je kombinácia kofeínu a rhodioly niečo, ako kofeín na steroidoch?

Je kombinácia kofeínu a rhodioly niečo, ako kofeín na steroidoch?

Simon Kopunec05.05.2023

Už to budú 4 roky, čo sme písali o látke s názvom rhodiola rosea (rozchodnica ružová). Je to koreň, ktorý je klasifikovaný ako adaptogén, t. j. rastlina/bylina, ktorá môže pomôcť našej pohode, znížiť vnímanie fyzickej a duševnej únavy alebo stresu a zlepšiť duševnú výkonnosť v stresových alebo vyčerpávajúcich podmienkach. Spomínaný článok si môžeš pozrieť tu. Riešili sme pár výskumov ohľadne výkonu.

Dnes tu máme ale výskum (1), na základe ktorého sa zdá, že rhodiola rosea, látka, ktorá je sama o seba celkom zaujímavá, je veľký kamoš s kofeínom! Okrem toho bol minulý rok publikovaný systematický review (2) ohľadne rhodioly v súvislosti s cvičením a športom, takže to tiež nevynecháme. A aby toho nebolo málo, od posledného článku stihlo vyjsť niekoľko ďalších výskumov, takže dnes to bude nabité. Kedy ti pomôže viac rhodiola, kedy kofeín a čo ich kombinácia? A v čom konkrétne pomôže? Poďme na to!

Pre prístup k Premium obsahu je nutné sa prihlásiť

Čo je Fitclan Premium?

Možnosť, ako podporíš Fitclan tím a našu dlhoročnú prácu, no zároveň získaš skvelé výhody členstva, ktoré je len za 3.99 €/mesiac (97 Kč). Pri ročnom predplatnom máš 2 mesiace zadarmo. Neviažeš sa a členstvo môžeš kedykoľvek zrušiť.

Aké budeš mať výhody?

  • Odomkneš si prístup k 350+ Premium článkom
  • Získaš Fitclan Progress dokument na zaznamenávanie progresu, s grafmi, štatistikami a prepojením s MyFitnessPalom
  • Dáme ti výživovú a tréningovú pyramídu (príručku) v hodnote 30 € úplne zadarmo
  • Budeš mať výraznú zľavu (až do 40 %) na semináre/webináre, možnosť kúpiť lístok v predpredaji a všetko sa dozvieš ako prvý
  • Zľavy na všetko z Fitclan Shopu
  • Zľava na celý košík na aktin.sk & aktin.cz
  • Zľava 30 % na Fitclan DOMA (3-mesačný tréningový plán na základe našich videí, tabuliek a tréningov)
  • Otázky a odpovede + poradenstvo pri doplnkoch výživy zdarma
  • Zľavy na permanentky do vybraných posilňovní na Slovensku a v Česku

ZDIEĽAŤ
Simon Kopunec

Simon Kopunec

Kedysi som trávil dni (niekedy aj noci) na serveroch Call of Duty. Dnes je to posilka a evidence-based svet výživy/zdravia. Založil som Fitclan a s celým tímom sa ti snažíme pomôcť na ceste za lepším, zdravším a úspešnejším ja. Samozrejme bez mýtov, bullshitu, a tak, aby si si užíval(a) celý ten proces.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk