Fit vedecké jednohubky #24: Ovsené vločky a vplyv na zdravie, suplement na redukciu vrások či umelé sladidlá

Fit vedecké jednohubky #24: Ovsené vločky a vplyv na zdravie, suplement na redukciu vrások či umelé sladidlá

Simon Kopunec11.04.2022

Po fakt naloženej 23. časti jednohubiek s cool výskumami je tu ďalší diel. Dnes to budú opäť zaujímavé témy. Povieme si niečo o vločkách a vplyve na naše zdravie, hlavne srdiečko, preberieme dohady, mýty a fakty o umelých sladidlách v súvislosti s najnovšími preskúmaniami, zistíme, či sťažovala pandémia ľuďom snahu u chudnutie a na záver uvidíš, či existuje doplnok výživy na redukciu vrások a starnutia pokožky.

#105: Môžu vločky zlepšiť zdravie nášho srdiečka?

74 RCT štúdií v rámci nového systematického prehľadu, ktoré zahŕňali celkovo takmer 5000 ľudí a trvali od dvoch do 26 týždňov (mediám dĺžky je 8 týždňov). 56 štúdií sa robilo na ľuďoch s metabolickou poruchou (napr. vysoký cholesterol či cukrovka 2. typu alebo vysoký krvný tlak). 18 štúdií sa robilo na zdravých ľuďoch. Využívali sa najmä ovsené otruby, ovsené vločky či ovsená kaša.

Pre prístup k Premium obsahu je nutné sa prihlásiť

Čo je Fitclan Premium?

Možnosť, ako podporíš Fitclan tím a našu dlhoročnú prácu, no zároveň získaš skvelé výhody členstva, ktoré je len za 3.99 €/mesiac (97 Kč). Pri ročnom predplatnom máš 2 mesiace zadarmo. Neviažeš sa a členstvo môžeš kedykoľvek zrušiť.

Aké budeš mať výhody?

  • Odomkneš si prístup k 350+ Premium článkom
  • Získaš Fitclan Progress dokument na zaznamenávanie progresu, s grafmi, štatistikami a prepojením s MyFitnessPalom
  • Dáme ti výživovú a tréningovú pyramídu (príručku) v hodnote 30 € úplne zadarmo
  • Budeš mať výraznú zľavu (až do 40 %) na semináre/webináre, možnosť kúpiť lístok v predpredaji a všetko sa dozvieš ako prvý
  • Zľavy na všetko z Fitclan Shopu
  • Zľava na celý košík na aktin.sk & aktin.cz
  • Zľava 30 % na Fitclan DOMA (3-mesačný tréningový plán na základe našich videí, tabuliek a tréningov)
  • Otázky a odpovede + poradenstvo pri doplnkoch výživy zdarma
  • Zľavy na permanentky do vybraných posilňovní na Slovensku a v Česku

ZDIEĽAŤ
Simon Kopunec

Simon Kopunec

Kedysi som trávil dni (niekedy aj noci) na serveroch Call of Duty. Dnes je to posilka a evidence-based svet výživy/zdravia. Založil som Fitclan a s celým tímom sa ti snažíme pomôcť na ceste za lepším, zdravším a úspešnejším ja. Samozrejme bez mýtov, bullshitu, a tak, aby si si užíval(a) celý ten proces.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk