Chrumkavá domáca granola s gréckym jogurtom či proteínom bude možno tvoja raňajková závislosť (Recept)

Chrumkavá domáca granola s gréckym jogurtom či proteínom bude možno tvoja raňajková závislosť (Recept)

Simona Malková07.05.2019

Domáca, chrumkavá a neskutočne chutná. S našim skvelým receptom si už granolu z obchodu kupovať nemusíš. Jedine, ak by zvíťazila lenivosť, resp. pohodlnosť. No i tak, príprava je skutočne veľmi jednoduchá a z tohto množstva ti vyjde až 800 g granoly! Na začiatok môžeš kľudne skúsiť polovičné množstvo, no ver, že ti zachutí a zmizne veľmi rýchlo. Je ideálne sladká a akurát chrumkavá. Ak máš rád v granole ovocie, žiaden problém. Upeč ju podľa receptu a ovocie prisyp až do vychladnutej a upečenej granoly. Poďme teda vypekať.

Ku granole si môžeš dať napríklad biely grécky jogurt alebo nízkotučné mlieko (tuky máš obsiahnuté v granole) s proteínom.

INGREDIENCIE

400 g celých ovsených vločiek
100 g jemných ovsených vločiek
200 g orieškov a semienok podľa chuti (kešu, makadamy, mandle, tekvicové semienka, kokosové chipsy)
120 g medu
80 g kokosového oleja
80 g jablkového pyré (detská výživa bez cukru)
2 ČL škorice
1/2 ČL soli


POSTUP

Vločky zmiešame s orieškami, semienkami, škoricou a soľou. Ďalej prilejeme tekutý med, olej a jablkové pyré. Všetko dôkladne, no jemne premiešame. Granolu v tomto množstve pečieme na dvoch veľkých plechoch, vystlaných papierom na pečenie. Vločky rovnomerne rozmiestnime na plechu do tenkej vrstvy a mierne ju pritlačíme. Pečieme ju pri 160°C približne 10 minút. Následne ju vyberieme z rúry, veľmi jemne a opatrne premiešame (aby sme nerozbili vznikajúce polepené kúsky granoly). Po premiešaní pečieme ešte ďalších 5 minút do zlata. Po upečení ju necháme na plechu úplne vychladnúť zopár hodín. Potom ju už len uskladníme v uzatvorenej nádobe, v ktorej vydrží chrumkavá aj niekoľko týždňov.NUTRIČNÉ INFORMÁCIE

(na 100 g, z celkového množstva vyjde 800 g)

Kalórie: 520
Bielkoviny: 12 g
Sacharidy: 63 g (z toho 6 g vlákniny)
Tuky: 27 g

Ak sa ti recept podarí, nezabudni, že sledujeme Instagram a hashtag #fitclan

Mimochodom, máme aj knihu Sladké a Fit, ktorú nájdeš v kníhkupectvách. Viac info o nej uvidíš tu, prípadne si ju rovno objednaj na Martinus, Panta Rhei či Albatrose.

ZDIEĽAŤ

Nemáš Premium účet?Predplať si členstvo už teraz a okamžite získaš prístup k premium obsahu a ku všetkým výhodám.

Simona Malková

Simona Malková

Som vyznávačka zdravého životného štýlu a keďže sa nedokážem vzdať sladkého, rozhodla sa pretvoriť klasické kalorické koláčiky na nutrične hodnotné, no stále chutné maškrty.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk