Vysoký obsah bielkovín, veľa vláknina a len jedna hlavná ingrediencia. Skús naše šošovicové wrapy (Recept)

Vysoký obsah bielkovín, veľa vláknina a len jedna hlavná ingrediencia. Skús naše šošovicové wrapy (Recept)

Simona Malková13.05.2022

Wrapy s vysokým obsahom bielkovín, vlákniny a len s jedinou hlavnou ingredienciou - predstavujeme wrapy z červenej šošovice. Šošovicové wrapy sú prirodzene bezlepkové, takže potešíme aj celiatikov. Jedinou povinnou ingredienciou je rozpolená červená šošovica (šošovica vcelku by potrebovala oveľa viac času na zmäknutie) a voda.

Výber korenín, byliniek a náplne je úplne v tvojej réžií, my sme ich pripravili naslano a vegan-friendly. Povinnou výbavou pri príprave je aj nepriľnavá panvica, bezlepkové cestá sú rozhodne ťažšie na manipuláciu a rozhodne ich neskúšaj pripravovať na panvici po babičke.

Niekedy je fajn voľba kupovaný kvalitný wrap, napr. ten z Aktinu, ale určite vyskúšaj takúto alternatívnu domácu verziu.

INGREDIENCIE

150 g rozpolenej červenej šošovice

350 ml vody

Soľ podľa chuti

½ ČL údenej papriky

½ ČL sušeného tymianu

Olivový olej na opečenie

Na náplň (voliteľné):

Šalát podľa chuti

Opečené tofu

Avokádo

Biely jogurt (môže byť aj rastlinný)

Chilli omáčka

Klíčky

Limetka

undefined

POSTUP

Šošovicu dôkladne prepláchneme, v miske ju zalejeme čistou vodou a necháme ju zmäknúť aspoň 4 hodiny, ideálne cez noc. Šošovicu následne rozmixujeme tyčovým mixérom aj s vodou, v ktorej sme ju namáčali. Vzniknuté cesto bude hustejšie ako klasické palacinkové. Do cesta vmiešame údenú papriku, sušený tymian a soľ podľa chuti. Wrapy opekáme na nepriľnavej panvici potretej troškou oleja. Odporúčame tvarovať skôr menší rozmer wrapov, s väčšími sa ťažšie pracuje a môžu sa lámať. Hotové wrapy naplníme podľa chuti a zavinieme buď ako palacinku, alebo len preložíme z bokov do stredu.

undefinedundefinedundefinedundefined

NUTRIČNÉ INFORMÁCIE

na 1 wrap bez náplne, z celkového množstva ich vyjde 6

Kalórie: 98

Bielkoviny: 6 g

Sacharidy: 15 g

Tuky: 1 g

ZDIEĽAŤ

Nemáš Premium účet?Predplať si členstvo už teraz a okamžite získaš prístup k premium obsahu a ku všetkým výhodám.

Simona Malková

Simona Malková

Som vyznávačka zdravého životného štýlu a keďže sa nedokážem vzdať sladkého, rozhodla sa pretvoriť klasické kalorické koláčiky na nutrične hodnotné, no stále chutné maškrty.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk