Výsledky marcovej výzvy: Dušan odbehol neuveriteľných 500 km za mesiac, no skvelé výkony ukázali viacerí

Výsledky marcovej výzvy: Dušan odbehol neuveriteľných 500 km za mesiac, no skvelé výkony ukázali viacerí

Simon Kopunec05.04.2023

Po februárovej Fitclan výzve, ktorá sa týkala krokov, sme mali marec v znamení behu. Tentokrát si si mohol zabehnúť po lepšie zdravie, kondíciu a ako bonus, cool ceny od nás!

Pozri sa, ako to celé dopadlo.

Každý, kto porazil Vila, získava až 50 % zľavu na naše ročné predplatné Fitclan Premium. Napíšte nám! :) Okrem toho sme žrebovali zo všetkých zúčastnených a Cifo (46.) + Kika (40.) získavajú ročné Premium členstvo zadara, Barbora (23.) a Peťuš (15.) mesačné Premium členstvo zadara. Gratulujeme.

A ako krásne povedala jedna zo zúčastnených, Anna: Víťazom je každý kto prekonal sam seba 😊

A koľko kilometrov zabehli víťazi?

undefined

🥇 Víťaz Dušan:
(výhra: čokoľvek z Fitclan shopu zadarmo, vstup na webinár zadarmo)

Volám sa Dušan, tento rok budem mat 39 rokov a so športom som začal už od malička. Od šiestich rokov som hrával hokej až do 25-ky. Cez letnú prípravu som neznášal beh :-) a cestu k nemu som si našiel až okolo 30-tky. Cvičil som, a popri tom v rámci kardia som začal behávať, najprv krátke behy 5-6 km…keď som dal prvú 10-tku cítil som sa ako pán :-)

Neskôr som na YouTube narazil na Nick Bare a videl som, že behať a celkom veľa sa dá aj popri cvičení. Začal som ho sledovať a odkukávať, ako sa to dá. Neskôr som počul podcasty s Martinom Horniakom a ten popri cvičení zvláda aj ultra behy. Takže som si zobral niečo aj od neho. Inak o behaní zase až tak veľa neviem, snažím sa behať si len tak pre seba a aj keď ma kamaráti vždy lanária na nejaké preteky, zatiaľ sa tomu “vyhýbam” :-)

Priemerne behávam tak okolo 250-350 km mesačne, ale pri tejto vyzve má vyhecoval kamarát, či dám 500 km, tak som to musel skúsiť. Podarilo sa mi behať každý deň, a preto to vyšlo. Ohľadom krokov, tých mám tak 20-25 tisíc denne, a to aj za pomocí mojich dvoch psov, ktorí potrebujú veľa pohybu. Režim mám celkovo asi taký, že posilka tak 5-6x týždenne a popri tom beh - tých cca 60-80 km týždenne.

undefined

🥈 Druhé miesto si odbehala Anita:
(výhra: vstup na webinár zadarmo, 35 % zľava vo Fitclan shope)

Ahoj, jsem běžkyně z Příbrami. Mám ráda výzvy a soutěže, a tato od Fitclan byla v kombinaci s mým milovaným během :D. Běhání se aktivně věnuji od 15 let v atletickém oddílu Lokomotiva Beroun. Poslední roky závodím na dráze na tratích 1500 – 5000m, ale ráda zavítám i na kros či na silniční běh. Do Vaší výzvy mi vyšla i silniční 10km v Kbelích a 5km v Německu, kde mi řada dalších účastníků výzvy psala gratulace a velmi mě to potěšilo 😊.

Začít s běháním lze kdykoli, chcete to jen odvahu začít a konzistenci! Věřím, že měsíc je dlouhá doba a řada z vás u toho vydrží i nadále a příště mi to vrátíte i s úroky. Díky a běhu zdar!

🥉 Bronz získala Janka:
(výhra: 35 % zľava vo Fitclan shope, 50 % zľava na kreatín handbook)

Behu, fitness a všeobecne pohybu sa venujem takmer celý život. Pracujem ako Fitness Manager a Fitness Coach vo Vancouveru, v Kanade. Táto výzva mi pomohla držať sa môjho programu na blížiaci sa maratón, kde by som chcela poraziť svoj posledný osobný rekord a skúsiť sa kvalifikovať na Bostonský maratón. Okrem behu sa venujem hlavne silovému tréningu v kombinácii s HIIT, ale teraz je toho menej na úkor behu.

Cvičenie a beh je pre mňa niečo, bez čoho si nedokážem predstaviť život. Je to môj relax, moja droga, moja medicína....ako sa hovorí: "My happy place!" A čo by som odkázala všetkým, ktorí chcú začať behať, cvičiť alebo urobiť akúkoľvek zmenu k zdravšej verzii seba: Znie to ako otrepaná fráza, ale základ je začať a snažiť sa byť len o niečo silnejší alebo rýchlejší ako si TY bol/bola včera (nie ako ten makač vo fitku alebo influencer na IG).

Jednoduché a malé zmeny, ktoré sa sústreďujú na pozitívny cieľ (byť silnejší, rýchlejší, nabrať svalovú hmotu, dať telu dostatok živín...) prinesú z dlhodobého hľadiska oveľa viac "ovocia" ako rapídne zmeny sústreďujúce sa na negatívny cieľ (schudnúť, jesť menej, nejesť cukor/sacharidy/lepok......)....a v konečnom dôsledku ver, že úbytok na váhe alebo rekompozícia budú vedľajším efektom snahy byť lepším.  :) Ešte raz ďakujem za výzvu, ktorá mi pomohla byť "on track"  a za to, že pomáhate ľuďom hýbať sa a vyvracať mýty.

TOP30 z Garmin bežeckej výzvy nájdeš na odkaze nižšie

Klik na odkaz

Zapojili sa aj negarministi, v rámci verejnej časti výzvy, kde bolo za úlohu zabehnúť aspoň 60 km. Najlepší boli:
🥇 Mahuliena Ď. (254.61 km)
🥈 Anna M. (178.2 km)
🥉 Martin Z. (138.4 km)

undefined

Zo všetkých zúčastnených, ale aj vzhľadom na výsledky získava Mahuliana ročné Premium členstvo zadarmo. Anna a Martin získavajú prístup na naše herohero a vylosovaná bola aj Alžbeta K. a Juraj S., ktorým dávame mesačné Premium členstvo zadarmo. Gratulujeme a tiež nám napíšte, nech odovzdáme výhry :)

Aktuálne (apríl) prebieha ďalšia výzva "Šliapni do pedálov", tentokrát pre tých, ktorí preferujú bicyklovanie. Viac info nájdeš tu.

ZDIEĽAŤ

Nemáš Premium účet?Predplať si členstvo už teraz a okamžite získaš prístup k premium obsahu a ku všetkým výhodám.

Simon Kopunec

Simon Kopunec

Kedysi som trávil dni (niekedy aj noci) na serveroch Call of Duty. Dnes je to posilka a evidence-based svet výživy/zdravia. Založil som Fitclan a s celým tímom sa ti snažíme pomôcť na ceste za lepším, zdravším a úspešnejším ja. Samozrejme bez mýtov, bullshitu, a tak, aby si si užíval(a) celý ten proces.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk