Výsledky augustovej výzvy: Spravil niekto viac ako milión krokov za mesiac?

Výsledky augustovej výzvy: Spravil niekto viac ako milión krokov za mesiac?

Simon Kopunec08.09.2022

V auguste sme si pre vás pripravili výzvu Pokrok za lepším zdravím. Po pár dňoch nám začal vybuchovať Instagram! Označovali ste nás a mnohí ste nám písali, že je to super nápad, ako nielen zlepšiť zdravie, ale trošku sa tými krokmi hecnúť o čosi viac, ako obvykle. Díky!

Máme tu vyhodnotenie. Ako sme avizovali v článku, okrem dobrého pocitu a lepšieho zdravia sme mali nachystaných 6 cien pre najlepších Premium členov, ktorí sa zúčastnia výzvy a 3 ceny pre ostatných fanúšikov Fitclanu. Do výzvy sa zapojilo a mail s výsledkami poslalo vyše 170 ľudí!

Najvyšší počet krokov za august spravila Dia, konkrétne 1 019 117. Áno, cez milión! Priemerný počet krokov zúčastnených bol 446 497. Celkový počet krokov zúčastnených bol 76 794 705. Nakoniec sme sa rozhodli, že oceníme každého jedného, kto sa zúčastnil, viac info máš (čoskoro) v odpovedi na tvoj mail s výsledkami :)

Tu vidíš prvú stovku. Celú tabuľku všetkých zúčastnených si môžeš pozrieť tu.

undefined

6 najlepších Premium členov:

  1. Dia, počet krokov 1 019 117
  2. Jakub, počet krokov 726 736
  3. Soňa, počet krokov 604 305
  4. Kristína, počet krokov 577 213
  5. Radoslav, počet krokov 561 689
  6. Andrej, počet krokov 547 736

Traja najlepší z ostatných Fitclan fanúšikov:

  1. Zuzka, počet krokov 981 365
  2. Biba, počet krokov 979 057
  3. Andrea, počet krokov 829 138


Ak by ťa zaujímalo, ako to Dia dokázala, môžeš si prečítať:

Tento augustový počet krokov sa mi podarilo spraviť vďaka tomu, že som nátrenovaná mesiacmi praxe. Začalo to 1.4.2021 úplne spontánne, kedy som počas dlhšej prechádzky nakrokovala 20k krokov, ale mala o 30 kg viac, takže ma to skoro zabilo. Hovorím si, srandovný dátum, tak prečo nepokračovať v krokoch. V tom čase (apríl ´21) som prečítala knihu 5AM club a začala som skoro vstávať. Doslova som začala meniť kompletne celý svoj systém fungovania. Takže ranné vstávanie + ranné kroky. Každý jeden jediný deň. Začalo to v malom samozrejme, najprv 10k denne, o pár týždňov 15k, potom 20k, 25k, 30k... tam som sa zastavila, keďže 30k krokov denne je 5h čistého času. Trhla som v priebehu tohto roku a pol nejaké rekordy že 60k a 65k krokov za deň niekoľkokrát, ale to je fakt výnimočné niečo už. Posledné mesiace fungujem na pravidelných 20km krokoch denne (cca 27k krokov) s tým že stále vstávam celý ten rok a pol o 4:30 ráno ako keď som s tým začala. Prvých 10-15k krokov dávam ráno od 5-8 cca. Keď mám voľno krokujem aj 3 hod ráno, keď idem na 12tku do práce, tak len 2 hod a zvyšok dokrokujem počas smeny alebo po práci večer. To sa stane už ale málokedy. Mám tak silno vybudovanú disciplínu, že to robím už automaticky 95% času bez rozmýšľania.

Počas voľných dní idem po krokoch do fitka odcvičiť silový, cestou tam a naspäť sa zbierajú ďalšie kroky. Keď si idem vybaviť veci ktoré potrebujem, v 90% idem všade pešo, záleží od času ktorý mám v daný deň takže kombinujem to s MHD (nemám auto), ale všetko vždy nakombinujem veľmi dobre, lebo mám stanovené priority a viem ktoré aktivity sú už pre mňa kľúčové a sú na 1. mieste. Niektoré dni boli slabšie v krokoch, lebo mám aj rôzne mini zdravotné problémy, ktoré sú ale znesiteľné :D takže sa snažím počúvať telo. Z toho dôvodu aj nebehávam. Aj keď som schudla takmer 50 kg, necítim to na beh, všetko dávam do krokov, sú to moje každodenné samo-terapie. Pracujem ako sociálna pracovníčka a smeny mám denky, nočky. Z tohto dôvodu mám veľa voľných dní v mesiaci, a viem tak pravidelne spĺňať podobné čísla bez ohľadu na to, či som v práci alebo nie. Našla som si systém vo všetkom, ako to robím vždy, keď sa dá.

Kroky mi pomohli začať v procese chudnutia, pretože v čase kedy som začala krkokovať, ukazovalo číslo na váhe cca 104 kg. Bolo to to jediné, čo ma bavilo robiť denne a takmer bezbolestne (prvé týždne nonstop svalovica na zadku a v stehnách:D). Nič som vtedy takmer o krokoch nevedela, ani že pália nejaké kalórie. Jediný krát pred týmto všetkým som krokovala počas coachingu s Katkou v Máji 2019 tých 5 týždňov. Tam som začala aj skončila a potom to obnovila až ten spomínaný minulý rok v apríli až dodnes. S Katkou som schudla počas coachingu 9 kg a zvyšné kilá už ja sama od minulého apríla. Zamilovala som sa do krokovania, pretože som vďaka nemu v sebe objavila veci, ktoré mali vyjsť na povrch. Sú to kroky, ktoré mi denne pomáhajú držať sa v mojom strede, mať disciplínu nech som úplne kdekoľvek. Pretože kráčať sa dá všade...aj na konci sveta. Mnohých ľudí už dlhé mesiace inšpirujem ku krokom vlastným životom zdieľaným na instagrame, kamoška ma nazvala ambasádorom prechádzok :D tak som si to hodilo do bia na IG, je to trefné. Každý v mojom živote ma už pozná ako Diu ktorá krokuje denne tisíce krokov, doteraz to mnohí ľudia absolútne nechápu. Nechápu to, ako tomu môžem obetovať denne toľko času. Pre mňa to je dar že môžem. Privilégium, že mám zdravé nohy a môžem tie kroky robiť. Za ten čas čo krokujem ma toľkokrát posadilo na lavičky od bolesti vecí ktoré riešim, ale vždy som to stiahla na minimum a počkala kým budem môcť kráčať znova desaťtisíce krokov denne. Od Apríla 2021 do Decembra 2021 sa mi napr podarilo nakrokovať cez 5 miliónov krokov. Teraz ako som to všetko opísala, až neverím tomu všetkému jak to rýchlo ubehlo.

Tu máme zase vyjadrenie Zuzky, ktorá spravila 891 365 krokov:

Kontext mého života- nemám celodenní práci a svůj čas si koriguji sama jak chci, moje situace studenta VŠ mi dovoluje mít teď více času. Když mám volno a nudím se, tak jdu prostě ven, když se citim sama, jdu prostě ven, protože sezení doma mi na náladě nijak nepřidává. Když nemám plán na víkend, vymyslím si, že se půjdu projít ven. Nejezdím autobusem a nemáme auto, takže jsem odkazana na své nohy. Mám ráda déšť a to, že venku prší, mě taky nějak nevadí. Když mám občas horší dny a nebo jsem extra líná, což se mi taky stává, tak to jsou ty dny, kdy mě motivuje to, si udržet nějakou konstatni křivku v rámci týdne, měsíce, roku, možná obsese a nebo spíš síla zvyku. Jelikož jsem mladá, je mi 21, a takový počet kroku mám už nějaký ten měsíc stabilně, tak mě to ani nestojí žádnou extra energii navíc, ale uvedomuji si, že pro někoho to není vůbec lehké, nachodit 20 km za den. A to, že strávím 4 hodin, denne chůzí je možná vtipné, hodně lidí se mi za to směje, ale pro mě to je důležité, normální a ten čas obětuji jinde (zas tak moc ty nové díly seriálu vidět nechci a na sociální sítě můžu koukat i za chůze).

A samozřejmě, když mi bylo 15 a snažila se tak nějak začít dodržovat zdravý životní styl, tak pro mě bylo náročné ujít i tech 6000, když jsem se snažila zhubnout, tak jsem ty kroky také cíleně naháněla jak dívá a nadávala na to. Teď už to tak vůbec není a je to pro me přirozené. Možná to beru spíš jako závazek vůči svému budoucímu a starému já, že to, co teď se svým tělem dělám, se mi v budoucnu jen a jen vrátí, ať už v pevnosti kosti, vitalite, ale s tím pobytem venku mám spojený o fakt, že pobyt na čerstvém vzduchu mě osobně přináší vždycky klid. Jsem hodně úzkostlivá a tohle mě uklidňuje a cítím se zkrátka dobře, rozhodně se necítím hůř. Hrozně bych si přála, aby tu přirozenou chůzi tak vnímali i ostatní lidé. Moji vrstevníci se mi za to často smějí a mají narážky, což mi je vlastně hrozně líto. Někteří lidé si zase neuvědomují, jak jednoduché je dojít na nákup pěšky a kolik hodin denně vlastně prosedí jen na gauči. A že to zase tolik času nestojí, taková hodinka prochazky je třeba 8000 kroků a myslím, že si každý je schopný tu hodinku najít. A pokud ten den zrovna ne, tak zítra je přeci také den. Nebo za týden můžou navázat.

A chápu, ze můj počet je pro někoho nějaký extrém a rozhodně si nemyslím, že by to takto mohl a měl dělat každý, ale každý můžeme dělat aspoň něco. Já osobně mám pouze v mobilu zapnutý krokoměr a občas se jen tak podívám, kolik kroku mám. Fitclan výzvu jsem plnila tim stylem, že jsem dělala to, co vždy, a já konc8 měsíce jen vygenerovala data. Cíleně jsem upřímně zabrala v posledním týdnu, kdy jsem mela tendence propadat depresím a jen koukat do zdi, tak jsem vzala boty a šla se rozveselit ven s hudbou.

Nasleduje Biba s počtom krokov 979 057:

Úprimne, pre mňa splniť 10000 krokov denne je veľmi jednoduché. V auguste som mala kľudne denne 30000 krokov ( občas aj menej ale nikdy to nebolo pod 20000). Ako sa mi podarilo každý deň mať toľko krokov? Tak v prvom rade beh. Cez leto som si ho veľmi obľúbila a behať chodím väčšinou 4-5krát (10-15km , raz za čas aj polmaratón).  Keďže cez deň boli horúčavy, tak som zvyčajne chodila ráno o 5:30-6:00. Väčšinou som už mala tých 15tis. krokov už pred siedmou. Ďalšia vec je, že mám psa ktorý je veľmi hravý  a potrebuje aspoň 30 min. prechádzku. Vždycky sme chodili tak na večer sa prejsť do lesa alebo niekam do prírody keď už nebolo teplo. Aj ja osobne  zbožňujem prechádzky a hlavne počúvať pritom podcasty. Určite ďalšia vec je pobyt na dedine. Moji rodičia vlastnia vinice z ktorých vyrábajú víno a tam bolo dosť roboty. Oni sa tie kroky nazbierajú veľmi rýchlo keď musíš s vedrami chodiť dole hore vinicou a polievať, okopávať vinice, starať sa o záhradu , kosiť atď ... Na dedine je  proste vždy robota 😅.

Tiež som aktívny typ človeka a radšej trávim čas vonku ako vo vnútri. Tuto na dedine máme aj veľké ihrisko kde sme si večer zvykli chodiť zakopať alebo zahrať bedminton atď... Treba ale spomenúť že určite je dôležité mať aj dostatočný príjem pri veľkom výdaji. V strave som sa vôbec neobmedzovala , jedla som zdravo,vyvážené a samozrejme ani sladké nechýbalo v mojom jedálničku 😂 skôr naopak dávala som si pozor aby som jedla dostatočne. Tiež musím povedať že takýto počet krokov nemám po celý rok (v zime je to menej).

Ďakujeme všetkým za zúčastnenie

ZDIEĽAŤ

Tagy

Nemáš Premium účet?Predplať si členstvo už teraz a okamžite získaš prístup k premium obsahu a ku všetkým výhodám.

Simon Kopunec

Simon Kopunec

Kedysi som trávil dni (niekedy aj noci) na serveroch Call of Duty. Dnes je to posilka a evidence-based svet výživy/zdravia. Založil som Fitclan a s celým tímom sa ti snažíme pomôcť na ceste za lepším, zdravším a úspešnejším ja. Samozrejme bez mýtov, bullshitu, a tak, aby si si užíval(a) celý ten proces.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk