Späť ku klasike #3 - Vláčne fit lievance (Recept)

Späť ku klasike #3 - Vláčne fit lievance (Recept)

Simona Malková16.03.2018

Hlásime sa s ďalším jednoduchým receptom, ktorý ti môže vylepšiť každý deň - lievance. Existuje množstvo obľúbených fit verzií - banánové, jogurtové, proteínové... Každé majú trošku inú konzistenciu a textúru cesta. Naša verzia je ľahučká, nadýchaná a vláčna. Kúzlom je acidko a vyšľahané bielko. Vďaka acidku je cesto hustejšie a vyšľahaný bielok im dodá ľahkosť a objem. Celé množstvo má len 242 kalórií, no vyjde z nich slušná kopa lievancov. Sladiť cesto nie je potrebné, ale ak máš rád sladšie, môžeš si dopomôcť napríklad stéviou. Bude naša verzia rovnako úspešná ako prvá časť Späť ku klasike, kde sme si robili vynikajúcu krémovú ovsenú kašu?

INGREDIENCIE

40 g celozrnnej špaldovej múky
10 g proteínu
1/2 ČL kypriaceho prášku
100 ml neochuteného
1 % acidka / kefíru
40 ml vody
1 bielok štipka soli

POSTUP

Múku zmiešame s proteínom a kypriacim práškom. Pridáme vodu a acidko a premiešame. Bielok si so štipkou soli vyšľaháme do tuhého snehu a sneh jemne vmiešame do cesta. Lievance pečieme 1-2 minútky z každej strany na nepriľnavej panvici. Ak nemáte nepriľnavú panvicu, potrite ju trochou kokosového oleja. Podávame ich s ovocím, jogurtom, orieškovými maslami...

Nezabudni sa s prípadnou fotkou receptu podeliť s nami aj na Instagrame a použi hashtag #fitclan

NUTRIČNÉ INFORMÁCIE

na celé množstvo

Kalórie: 24
 Bielkoviny: 19 g
Sacharidy: 35 g
Tuky: 3 g

ZDIEĽAŤ

Nemáš Premium účet?Predplať si členstvo už teraz a okamžite získaš prístup k premium obsahu a ku všetkým výhodám.

Simona Malková

Simona Malková

Som vyznávačka zdravého životného štýlu a keďže sa nedokážem vzdať sladkého, rozhodla sa pretvoriť klasické kalorické koláčiky na nutrične hodnotné, no stále chutné maškrty.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk