Späť ku klasike #1 - Krémová ovsená kaša (Recept)

Späť ku klasike #1 - Krémová ovsená kaša (Recept)

Simona Malková04.02.2018

Ovsená kaša, teda asi najjednoduchšie fit sladké jedlo. Je skvelá či už na raňajky alebo ako zaslúžená odmena po tréningu. Nie je však kaša ako kaša. Ak aj ty patríš k ľuďom, ktorí majú namiesto krémovej 'pudingovej' konzistencie ubitú mazľavú kopu vločiek, nechaj sa inšpirovať našim receptom. Základom je použitie jemných ovsených vločiek. Tie celé si odlož na granolu, no do kaše určite nepatria. Ako iste vieš, v každom jedle by si mal prijať dávku bielkovín, preto nezabudni na proteín. Kašu okrem iného aj perfektne dochutí. Poď si teda s nami pripraviť kašu, do ktorej sa zamiluješ.

INGREDIENCIE

50 g jemných ovsených vločiek
15 g vanilkového proteínu
250 ml vody
100 ml polotučného mlieka (ak veľmi šetríš kalórie, tak daj vodu)
stévia (ľubovoľné sladidlo)
podľa chuti

POSTUP

Ovsené vločky dáme do hrnca, zalejeme ich vodou a dosladíme podľa chuti. Vločky varíme na miernom plameni, pričom nie je potrebné ich neustále miešať, stačí občas. Zatiaľ si proteín v shakeri rozmiešame s mliekom (ak nemáš navyše 45 kalórii, mlieko nahraď vodou) . Približne po 3 minútach kaša zhustne a vlejeme do nej proteín s mliekom a dôkladne premiešame. Kašu varíme (a občasne miešame) ďalšie 2-3 minúty, kedy by už mala mať krásnu krémovú konzistenciu. Podávame ju s čerstvým ovocím, orechmi, čokoládou, orieškovými maslami...pridaj čokoľvek, čo máš rád.

NUTRIČNÉ HODNOTY

(na celé množstvo)

Kalórie: 282
Bielkoviny: 22 g
Sacharidy: 36 g (vláknina 4 g)
Tuky: 6 g

Ak sa ti recept podarí, pokojne sa pochváľ na Instagrame a nezabudni na hashtag #fitclan

ZDIEĽAŤ

Nemáš Premium účet?Predplať si členstvo už teraz a okamžite získaš prístup k premium obsahu a ku všetkým výhodám.

Simona Malková

Simona Malková

Som vyznávačka zdravého životného štýlu a keďže sa nedokážem vzdať sladkého, rozhodla sa pretvoriť klasické kalorické koláčiky na nutrične hodnotné, no stále chutné maškrty.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk