Bircher müsli: Vločky cez noc, ktoré ráno len vytiahneš a užiješ si super chuť (Recept)

Bircher müsli: Vločky cez noc, ktoré ráno len vytiahneš a užiješ si super chuť (Recept)

Simona Malková15.05.2019

Aj s nedostatkom času a poloprázdnou chladničkou sa dajú vykúzliť nutrične hodnotné a chutné raňajky. Ovsená kaša je skvelá, no nie vždy je priestor na dlhšiu prípravu ráno, preto ti odporúčame aj túto tvarohovú verziu ideálnu na hektické dni. Všetko si pripravíš večer a ráno len vyberieš hotové raňajky z chladničky. Môžeš si vytvoriť desiatky rôznych kombinácii vďaka rôznemu ovociu, orieškom, orieškovým maslám a podobne. Dané množstvo je ideálne pre priemernú ženu. Muži a hladnejšie ženy porciu pokojne zdvojnásobia či prispôsobia svojmu kalorickému príjmu.

INGREDIENCIE

40 g jemných ovsených vločiek
5 g chia semienok
stévia (ľubovoľné sladidlo podľa chuti)
120 g jemného tvarohu/gréckeho jogurtu
100-120 ml vody/mlieka

voliteľné

kakao, škorica, kokos ovocie orechy/orechové maslo

POSTUP

Vyberieme si vhodné nádobky/poháriky v ktorých zmiešame ovsené vločky s chia a stéviou. Môžeme pridať aj škoricu, kakao alebo kokos. Poriadne premiešame a takéto poháriky môžeme mať predchystané aj na mesiac dopredu. Večer dáme do pohárika tvaroh, zriedime vodou/mliekom a pridáme ovocie, orechy/orieškové maslo. Pohárik uzavrieme a necháme ho cez noc v chladničke. Kaša počas noci zhustne a ráno už máme nachystané perfektné raňajky, ktoré si môžeme so sebou vziať do práce alebo do školy. Ráno môžeme navrch pridať ďalšie čerstvé ovocie.

NUTRIČNÉ INFORMÁCIE

na celé množstvo (bez ovocia a orechov)

Kalórie: 250
Bielkoviny: 20 g
Sacharidy: 34 g (z toho 5 g vlákniny)
Tuky: 5 g

Mimochodom, máme aj knihu Sladké a Fit, ktorú nájdeš v kníhkupectvách. Viac info o nej uvidíš tu, prípadne si ju rovno objednaj na Martinus, Panta Rhei či Albatrose.

ZDIEĽAŤ

Nemáš Premium účet?Predplať si členstvo už teraz a okamžite získaš prístup k premium obsahu a ku všetkým výhodám.

Simona Malková

Simona Malková

Som vyznávačka zdravého životného štýlu a keďže sa nedokážem vzdať sladkého, rozhodla sa pretvoriť klasické kalorické koláčiky na nutrične hodnotné, no stále chutné maškrty.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk