62-ročný muž sa zapísal do Guinessovej knihy rekordov za najdlhší plank a oznámil, že s pokusmi už končí

62-ročný muž sa zapísal do Guinessovej knihy rekordov za najdlhší plank a oznámil, že s pokusmi už končí

Simon Kopunec26.02.2020

Koncom mája 2019 sme písali článok o Dane, mamine a fanúšičke jogy, ktorá svojím výkonom v planku (4 hodiny a 20 minút) stanovila svetový rekord. V rovnakom článku sme spomínali aj meno George Hood. Bol to práve on, ktorý tak trošku Danu vyhecoval a pomáhal jej trénovať. No a George Hood, aktuálne 62-ročný bývalý americký mariňák, pred pár dňami držal pozíciu planku 8 hodín, 15 minút a 15 sekúnd. Týmto výkonom sa oficiálne zapísal do Guinessovej knihy rekordov, kedy prekonal výkon 8 hodín a 1 minútu v podaní člean pekingského SWAT tímu, ktorým bol Mao Weidong.

Ak sa ti však zdá, že sme tu už mali aj dlhší plank, zdá sa ti dobre. Išlo o viac ako 10 hodín, zároveň to bol aj pán Hood, ale pod inou organizáciou, kedy nešlo o oficiálny Guinessov zápis. Len pre zaujímavosť, George Hood bol v knihe rekordov už v roku 2011, vtedy vydržal v planku hodinu, 25 minút a 20 sekúnd, takže za pár rokov vidíme solídny progres.

Radi by sme spomenuli aj fakt, že mnoho ľudí sa v posilke predbieha o to, kto vydrží dlhšie v planku, no technika ide bokom. Pri kvalitnej technike by mali rovnakí ľudia, čo sa pýšia dlhými minútami, možno problém aj so 40-sekundovým plankom pri krátkej pauze medzi sériami. Tradičný plank je asi každému dobre známy a vo svete cvičenia a zdravého životného štýlu sa používa aj na zlepšenie fyzickej kondície, no tiež ako rehabilitačné cvičenie. Aj preto mu budeme venovať celú kapitolu v našom pripravovanom e-booku SIXPACK. Pôjde o prvú a jedinú evidence-based knižku v našich končinách, ktorá pokryje kompletne brucho, stred tela, efektívne cviky, štúdie, tipy a fakty, tak, aby už nikto nikdy nemusel googliť informácie o správnom, rozumnom a efektívnom cvičení brucha. Sleduj nás, marec 2020!

George Hood tento event ukončil ešte 75-timi kľukmi a zároveň oznámil, že toto bol posledný pokus a s rekordmi v planku končí. To môže byť voda na mlyn pre spomínaného Weidona. Alebo prevezme žezlo niekto úplne iný?

Zdroj:

https://eu.usatoday.com/story/news/nation/2020/02/22/planking-guinness-world-record-george-hood-planks-over-8-hours/4843741002/ https://www.instagram.com/hood4663/

ZDIEĽAŤ

Tagy

Nemáš Premium účet?Predplať si členstvo už teraz a okamžite získaš prístup k premium obsahu a ku všetkým výhodám.

Simon Kopunec

Simon Kopunec

Kedysi som trávil dni (niekedy aj noci) na serveroch Call of Duty. Dnes je to posilka a evidence-based svet výživy/zdravia. Založil som Fitclan a s celým tímom sa ti snažíme pomôcť na ceste za lepším, zdravším a úspešnejším ja. Samozrejme bez mýtov, bullshitu, a tak, aby si si užíval(a) celý ten proces.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk