Zdravý a racionálny pohľad na výživu či tréningy v podaní krásnej Nikki Blackketter, ktorá by mohla byť inšpiráciou pre všetky ženy

Zdravý a racionálny pohľad na výživu či tréningy v podaní krásnej Nikki Blackketter, ktorá by mohla byť inšpiráciou pre všetky ženy

Simon Kopunec16.01.2018

Na fitness scéne sa pohybuje nespočetné množstvo žien, zakladajúcich si fanstránky, z ktorých sa stávajú odborníčky na výživu hneď, ako dosiahnu viac ako 1000 followerov na Instagrame a vďaka ktorým sú sacharidy démonmi, glutén spôsobuje všetky choroby na svete, a po šiestej večer ide všetko jedlo do tuku. Nechcem sa však opustiť hneď v úvode, a tak len poznamenám, že treba oceniť minimálne ich snahu motivovať iné ženy, aby pohli zadkom a začali sa venovať sebe, čím svoj život obohatia nielen o progres v rámci fyzickej, ale aj tej psychickej stránky. Podobne začínala aj Nikki Blackketter, len s tým rozdielom, že pre ženy môže byť skutočnou inšpiráciou na fitness ceste nielen v rámci stravovania, ale aj tréningov.

Nikki som objavil viac-menej až po tom, ako sa zaľúbila do Christiana Guzmana. V skratke, Christian si žije svoj sen už ako 22-ročný, pričom rieši YouTube, vlastnú značku oblečenia, fitness modeling, súťaží, trénuje, vlastní obrovské fitko v Texase a... jeho, teraz už ex-priateľkou je Nikki, ktorá sa venuje v podstate úplne rovnakým aktivitám.

#couplegoals

Na prvý pohľad blond slečna, čo umocňuje aj jej Tumblr, na ktorom figuruje ako blondevsworld. 24-ročná Nikki je však na prekvapenie prírodná brunetka. Jej dve sestry prišli na svet ako blondíny s modrými očami, a tak sa Nikki rozhodla, že vynaloží nejaké tie peniaze a úsilie na to, aby bola blond aj ona. O Nikki som sa rozhodol niečo napísať z niekoľkých dôvodov. Určite sa nájde množstvo žien, ktoré sa rady inšpirujú tréningmi či stravou, no veľa z nich nevie čo je, a čo nie je správne. Nikki je obyčajná mladá slečna, pričom na jej YouTube kanáli nájdete všetko, čo by mohlo ženy zaujímať. Od nákupov potravín, rád ohľadne make-upu, cez úpravu nechtov, strihanie, výber šampónov na vlasy až po, v prevažnej miere, cvičenie, stravovanie a všetko s tým spojené. A prekvapivo, jej rady ohľadne cvičenia a stravovania nie sú v prevažnej miere hlúposti.

Jej tréningy majú hlavu a pätu, pochopiteľne cvičí s činkami a nie je otrokyňou kardio mašín, keď sa však pripravuje na súťaž, kardio do tréningu takisto komponuje. Keď už hovoríme o súťažení, naposledy sa pripravovala na rovnakú súťaž ako Christian, len v kategórii bikiny fitness. Uchmatla si prvé miesto a dá sa povedať, že nekompromisne. Nikki bola zo všetkých súťažiach rozhodne najlepšie pripravená, čo rozhodcovia patrične ocenili. Nikki celú prípravu zaznamenávala a všetky videá, či už ohľadne tréningov, stravy, pózovania, bežných dní nájdeš takisto na jej YouTube kanáli. Snažila sa byť vždy transparentná a úprimná. Vo videách ju objavíš bežne nenamaľovanú a neupravenú, no Nikki sa vyjadrila, že sa nechce na nič hrať a ženám chce poskytnúť autenticitu a úprimnosť.

Nikki si od roku 2012 prešla veľmi peknou premenou. Nikdy nebola tá aktívna dievčina, ktorá obľubovala šport, vlastne hocijakú fyzickú aktivitu. To sa na jej postave značne ukázalo, no Nikki mala hlavu v smútku. Jej telo sa jej nepáčilo, počas študentských časov nemala žiadnu sebaistotu, a to ju mnohokrát deprimovalo. Preto sa rozhodla pre zmenu, začala makať a počas troch rokov nadobudla postavu, o ktorej snívajú viaceré slečny.

Čo sa týka stravy, aj tu bola v jej začiatkoch neistá, no našťastie mala okolo seba ľudí, ktorí ju naviedli na správne chodníčky. Čas plynul, postava sa zlepšovala, sebaistota stúpala a z Nikki sa stával nový človek. Aktuálne v jej videách uvidíš prípravu rôznych jedál, recepty, niečo o kalóriách a makronutrientoch, o flexibilnom stravovaní, respektíve IIFYM, ktorému Nikki už nejaký ten rôčik holduje, nákupy potravín a jednoducho všetko spojené s výživou.

Trojročný progres

2012 vs. 2015

Aby sme zabŕdli aj do jej bežného (respektíve mimo-fitness) života a koníčkov, nevynecháva ani známe seriály a jej najobľúbenejšími sú The Walking Dead a Game Of Thrones. Ako sama hovorí: „Milujem zdvíhať činky, chodiť na pláž, ležať pri bazéne, čítať sci-fi romány, ale mám rada aj hranie videohier, Vianoce, môj Nespresso kávovar a experimentovanie v kuchyni.“ A čo hudba? Počas tréningu rada počúva dubstep alebo rap. Ale ani jeden z týchto žánrov nie je jej šálka kávy počas bežného dňa mimo tréningu. Jej najobľúbenejším jedlom sú raňajky, ktoré väčšinou pozostávajú z vajec, vločiek, slaninky či vaflí.

Kanál Nikki Blackketer si teda na YouTube určite zaslúži tvoj subscribe, pretože čo je lepšie, ako pri jedle alebo pri kardiu v posilke sledovať niečo, o čo sa zaujímaš? V tomto prípade sa navyše môžu ženy pokojne inšpirovať, pretože Nikki väčšinou hovorí k veci a z jej tréningov sa dá takisto čo-to privlastniť a vyskúšať.

Sledovať ju môžeš aj na Instagrame

ZDIEĽAŤ

Nemáš Premium účet?Predplať si členstvo už teraz a okamžite získaš prístup k premium obsahu a ku všetkým výhodám.

Simon Kopunec

Simon Kopunec

Kedysi som trávil dni (niekedy aj noci) na serveroch Call of Duty. Dnes je to posilka a evidence-based svet výživy/zdravia. Založil som Fitclan a s celým tímom sa ti snažíme pomôcť na ceste za lepším, zdravším a úspešnejším ja. Samozrejme bez mýtov, bullshitu, a tak, aby si si užíval(a) celý ten proces.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk