Voda mokrejšia ako tá obyčajná, navyše vegánska, paleo, gluten-free a bez GMO

Voda mokrejšia ako tá obyčajná, navyše vegánska, paleo, gluten-free a bez GMO

Simon Kopunec16.01.2018

Trend v podobe kávy s tukom, na ktorom ryžuje biznisman Dave Asprey už nejaký ten rôčik, a ktorý sa zároveň nie tak dávno dostal aj na Slovensko, je už možno trošku passé. Predsa len, trendy netrvajú príliš dlho. Kto vlastne je Dave Asprey, čo stojí za vznikom bulletproof kávy (kávy s maslom), čo toto čudo sľubuje, čo na to vravia relevantné štúdie, aké výskumy podkladá pán Asprey k pretlačeniu 'faktov', ktoré uvádza na svojom e-shope a mnoho ďalšieho sa dozvieš v našom komplexnom článku - klikaj sem. Následne však Slovák, ktorý pretavil tento trend aj na náš trh mal isté pochybnosti o našom článku, veď je to jasné, kaziť biznis pravdivými informáciami zamrzí. Kto nie je zaslepený a kto je open-minded, racionálne sa na oba články pozrie a nielen, že bude mať postarané o trošičku zábavy, ale zároveň zistí, čo stačí k tomu, aby sa čokoľvek pretlačilo a zarábalo ľudom peniaze. Na druhej strane, existujú aj horšie veci, ktoré sa predávajú, stavajú na nevedomosti a dobrom marketingu (naše milované detoxikačné čaje na chudnutie) a narobia dokonca aj šarapatu v podobe zdravotných problémov. Žiaľ, s tým ale nič nenarobíme. V každom prípade, nech sa každému darí.

Ale o tom sme hovoriť nechceli. V krátkosti by sme chceli poukázať na dychberúcu novinku vyššie menovaného Dave Aspreya. FAT WATER! Áno, dámy a páni, na trh uviedol ďalšiu bombu, pretože nie všetci sú kávičkári a vodu pije každý. Opäť MCT tuky (o ktorých sme písali vo vyššie uvedených článkoch), opäť marketing, prestrelená cena a dokonca niečo, čo rozpáli každého fanúšika zdravého životného štýlu blogera bez akejkoľvek náuke o výžive. Nulový glykemický index, vegan, paleo, gluten-free a pochopiteľne non-GMO. V skratke, voda, ktorá obsahuje 2g MCT tukov.

„Vaše telo má rado Bulletproof XCT olej viac ako vodu, pretože to je palivo... Keď sa spoja, telo vsakuje vodu rýchlejšie ako je normálne. Chutí mokrejšie ako obyčajná voda a je veľmi ľahká a osviežujúca“ - Dave Asprey

Ak hľadáš špeciálnu pointu tohto nášho príspevku, vedz, že v podstate žiadna nie je. Chceme len poukázať na niečo, čo by sme mohli zaradiť do kategórie „toto som v živote nečakal, že sa stane“. Ide nám o to, ľudí presvedčiť, že svoje peniaze by mali investovať do kvalitných, nutrične hodnotných potravín, svoj čas študovaním informácií o strave s relevanciou a aby zbytočne nevyprázdňovali peňaženky na podobné hlúposti. Fitness nie je o tom, kúpiť si detoxikačný čaj či FAT WATER, hodiť fotku na Instagram a tváriť sa, ako ma fitness, cvičenie a strava neskutočne zaujíma. Je to životný štýl, ktorý takíto ľudia len kazia. Už len so zatajeným dychom očakávajme podobný produkt na Slovensku.

ZDIEĽAŤ

Nemáš Premium účet?Predplať si členstvo už teraz a okamžite získaš prístup k premium obsahu a ku všetkým výhodám.

Simon Kopunec

Simon Kopunec

Kedysi som trávil dni (niekedy aj noci) na serveroch Call of Duty. Dnes je to posilka a evidence-based svet výživy/zdravia. Založil som Fitclan a s celým tímom sa ti snažíme pomôcť na ceste za lepším, zdravším a úspešnejším ja. Samozrejme bez mýtov, bullshitu, a tak, aby si si užíval(a) celý ten proces.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk