Späť ku klasike #4 – Proteínový puding (Recept)

Späť ku klasike #4 – Proteínový puding (Recept)

Simona Malková06.01.2019

Jeden z našich najpopulárnejších receptov je krémová ovsená kaša. Síce sme boli prekvapení, keďže ide o klasiku, očividne sa mnohým nedarilo pripraviť chutnú, nezgrcnutú kašu, ktorá stojí za to. Tento problém sme ale vyriešili, podľa nášho postupu robíte kráľovské kaše a na začiatok nového roka je čas pokračovať s niečím totálne jednoduchým, no chutným, čo poteší nielen každého začiatočníka, ktorý zatiaľ s pečením nie je taký kamoš.

Dnešný recept ani tak nie je receptom, ale skôr tipom, ktorý šetrí peniaze. Proteínové pudingy sú skvelá vec, žiaden cukor, vysoký obsah bielkovín a chutia božsky. Problémom je však veľmi vysoká cena. Prečo si však taký nepripraviť doma? Cena vyjde asi trojnásobne nižšia, príprava už nemôže byť jednoduchšia a chuť je super! Poď si teda s nami pripraviť proteínový puding, ktorý si môžeš dopriať aj každý deň bez premrštených výdavkov.

INGREDIENCIE

300 ml mlieka
200 ml vody
1 balenie vanilkového pudingu
1 odmerka vanilkového proteínu
sladidlo podľa chuti (stévia)

POSTUP

Proteín zmiešame s pudingom a stéviou. Zalejeme vodou a mliekom a dôkladne rozmiešame. Puding uvaríme na miernom plameni do zhustnutia. Následne ho rozdelíme do misiek/pohárikov a podávame buď teplý alebo vychladnutý. My sme do pohárikov pridali aj lesné ovocie a špaldové piškóty.

NUTRIČNÉ INFORMÁCIE

(na 1 porciu - 1/2 množstva)

Kalórie: 196
Bielkoviny: 17 g
Sacharidy: 25 g
Tuky: 3 g

Ak sa ti recept podarí, nezabudni, že sledujeme Instagram a hashtag #fitclan

ZDIEĽAŤ

Nemáš Premium účet?Predplať si členstvo už teraz a okamžite získaš prístup k premium obsahu a ku všetkým výhodám.

Simona Malková

Simona Malková

Som vyznávačka zdravého životného štýlu a keďže sa nedokážem vzdať sladkého, rozhodla sa pretvoriť klasické kalorické koláčiky na nutrične hodnotné, no stále chutné maškrty.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk