Plnené tvarohové taštičky ti za málo kalórií doručia chutný zážitok plný bielkovín (Recept)

Plnené tvarohové taštičky ti za málo kalórií doručia chutný zážitok plný bielkovín (Recept)

Simona Malková10.11.2018

Pri tomto recepte sme sa inšpirovali cestom z našej tvarohovej pizze. Teda z receptu, ktorý patrí medzi vaše najobľúbenejšie. Nízkokalorické, plné bielkovín a chutné. Kokosová múka je v ceste naozaj potrebná, aj keď je jej máličko. Bez nej hrozí, že sa cesto potrhá, takže ju nevynechávaj. My sme ako náplň zvolili šťavnaté čučoriedky v kombinácii s vanilkovým pudingom. Voľba je však na tebe a je tu veľký priestor na experimentovanie. Poďme teda vypekať, lebo tieto taštičky si isto zamiluješ.

INGREDIENCIE

cesto

150 g jemného tvarohu
50 g celozrnnej špaldovej múky
15 g kokosovej múky
1 vajíčko + 1 vajíčko na potretie
ľubovoľné sladidlo podľa chuti (stévia)

náplň

10 g vanilkového pudingového prášku
100 ml mlieka sladidlo podľa chuti (flavdrops)
50 g čučoriedok

POSTUP

Najskôr si pripravíme puding. Prášok rozmiešame v mlieku, dosladíme podľa chuti, uvaríme do zhustnutia a necháme vychladnúť. Cesto si pripravíme zmiešaním všetkých ingrediencií a malo by nám vzniknúť tuhšie cesto. Podľa potreby môžeme prisypať kokosovú múku. Cesto si rozdelíme na 5 častí (vyjde 5 taštičiek) a pomocou lyžice ho rozotrieme na pečiaci papier na tenučký kruh. Do stredu dáme lyžičku pudingu, čučoriedky a pomocou papiera na pečenie kruh prehneme do tvaru taštičky a strany k sebe „prilepíme“. Náplne nedávajte príliš veľa, aby počas pečenia nevytiekla. Taštičky potrieme vajíčkom a pečieme približne 15 minút pri teplote 180°C. Pre cukrový efekt ich pred podávaním môžeme poprášiť kokosovou múkou.

NUTRIČNÉ INFORMÁCIE

na 1 taštičku, z celkového množstva ich vyjde 5

Kalórie: 102
Bielkoviny: 7 g
Sacharidy: 15 g
Tuky: 2 g

ZDIEĽAŤ

Nemáš Premium účet?Predplať si členstvo už teraz a okamžite získaš prístup k premium obsahu a ku všetkým výhodám.

Simona Malková

Simona Malková

Som vyznávačka zdravého životného štýlu a keďže sa nedokážem vzdať sladkého, rozhodla sa pretvoriť klasické kalorické koláčiky na nutrične hodnotné, no stále chutné maškrty.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk