Kompresné oblečenie: Nenápadný pomocník pri lepšom výkone a regenerácii?

Kompresné oblečenie: Nenápadný pomocník pri lepšom výkone a regenerácii?

Simon Kopunec27.07.2022

4 roky dozadu sme si zobrali na paškál meta-analýzu skúmajúcu vplyv kompresného oblečenia na regeneráciu, resp. zotavenie z tréningu a následnú výkonnosť (článok tu). Výsledky hovorili, že kompresné oblečenie významne ovplyvňuje regeneráciu v súvislosti so silovým tréningom. Sila a výkon môže byť vďaka kompresnému oblečeniu zvýšený, najmä, keď je toto oblečenie nosené ešte aj v čase po tréningu. Keďže kompresné oblečenie zlepšuje regeneráciu, je možné, že aj vďaka tomu môžeme trénovať s vyššou frekvenciou, prípadne zvýšiť tréningový objem.

Dnes pri tejto téme zostaneme. Aktuálne totiž výskumníci preskúmali každú štúdiu, ktorá riešila vplyv kompresného oblečenie v súvislosti s tréningom. A nebrali do úvahy štúdie, kde bolo takéto oblečenie vnímané v zmysle akejsi ortézy. Proste riešili kompresné oblečenie a cvičenie ako také. Máme tu príjemných 183 výskumov.

Pre prístup k Premium obsahu je nutné sa prihlásiť

Čo je Fitclan Premium?

Možnosť, ako podporíš Fitclan tím a našu dlhoročnú prácu, no zároveň získaš skvelé výhody členstva, ktoré je len za 3.99 €/mesiac (97 Kč). Pri ročnom predplatnom máš 2 mesiace zadarmo. Neviažeš sa a členstvo môžeš kedykoľvek zrušiť.

Aké budeš mať výhody?

  • Odomkneš si prístup k 350+ Premium článkom
  • Získaš Fitclan Progress dokument na zaznamenávanie progresu, s grafmi, štatistikami a prepojením s MyFitnessPalom
  • Dáme ti výživovú a tréningovú pyramídu (príručku) v hodnote 30 € úplne zadarmo
  • Budeš mať výraznú zľavu (až do 40 %) na semináre/webináre, možnosť kúpiť lístok v predpredaji a všetko sa dozvieš ako prvý
  • Zľavy na všetko z Fitclan Shopu
  • Zľava na celý košík na aktin.sk & aktin.cz
  • Zľava 30 % na Fitclan DOMA (3-mesačný tréningový plán na základe našich videí, tabuliek a tréningov)
  • Otázky a odpovede + poradenstvo pri doplnkoch výživy zdarma
  • Zľavy na permanentky do vybraných posilňovní na Slovensku a v Česku

ZDIEĽAŤ
Simon Kopunec

Simon Kopunec

Kedysi som trávil dni (niekedy aj noci) na serveroch Call of Duty. Dnes je to posilka a evidence-based svet výživy/zdravia. Založil som Fitclan a s celým tímom sa ti snažíme pomôcť na ceste za lepším, zdravším a úspešnejším ja. Samozrejme bez mýtov, bullshitu, a tak, aby si si užíval(a) celý ten proces.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk