Dlhé sedenie prerušené mini aktivitkami. Nenápadná taktika pre veľký vplyv na rast svalov?

Dlhé sedenie prerušené mini aktivitkami. Nenápadná taktika pre veľký vplyv na rast svalov?

Simon Kopunec16.11.2022

V staršom článku som riešil, že sedieť na zadku sa nevypláca. Zistil si napríklad, že reakcia metabolizmu po jedle na jedlo s vysokým obsahom tukov u ľudí, ktorí robia menej ako 3000 krokov denne, je zhoršená. V inej štúdii, ktorú opisujem v danom článku, sa ukazuje, že keď ľudia nachodili len 1650 krokov denne počas štyroch dní, vykazovali vyššiu plazmatickú triglyceridovú reakciu na jedlo s vysokým obsahom tuku ráno po 1 hodinovom behu v porovnaní s tými, čo nachodili v priemere 17 000 krokov denne.

Ďalšie výskumy naznačujú, že prerušenie sedavého času "mini aktivitkami", ako je chôdza alebo rýchle & ľahučké cvičenie s telesnou hmotnosťou, môže zlepšiť postprandiálnu exkurziu glukózy a inzulínu, čo sa podľa odôvodnenej teórie môže prejaviť v lepších výsledkoch metabolického zdravia. V žiadnom predchádzajúcom výskume sa však neskúmalo, aký vplyv majú mini aktivitky na postprandiálny metabolizmus aminokyselín a syntézu svalových bielkovín v porovnaní s dlhodobým sedením.

Pre prístup k Premium obsahu je nutné sa prihlásiť

Čo je Fitclan Premium?

Možnosť, ako podporíš Fitclan tím a našu dlhoročnú prácu, no zároveň získaš skvelé výhody členstva, ktoré je len za 3.99 €/mesiac (97 Kč). Pri ročnom predplatnom máš 2 mesiace zadarmo. Neviažeš sa a členstvo môžeš kedykoľvek zrušiť.

Aké budeš mať výhody?

  • Odomkneš si prístup k 350+ Premium článkom
  • Získaš Fitclan Progress dokument na zaznamenávanie progresu, s grafmi, štatistikami a prepojením s MyFitnessPalom
  • Dáme ti výživovú a tréningovú pyramídu (príručku) v hodnote 30 € úplne zadarmo
  • Budeš mať výraznú zľavu (až do 40 %) na semináre/webináre, možnosť kúpiť lístok v predpredaji a všetko sa dozvieš ako prvý
  • Zľavy na všetko z Fitclan Shopu
  • Zľava na celý košík na aktin.sk & aktin.cz
  • Zľava 30 % na Fitclan DOMA (3-mesačný tréningový plán na základe našich videí, tabuliek a tréningov)
  • Otázky a odpovede + poradenstvo pri doplnkoch výživy zdarma
  • Zľavy na permanentky do vybraných posilňovní na Slovensku a v Česku

ZDIEĽAŤ
Simon Kopunec

Simon Kopunec

Kedysi som trávil dni (niekedy aj noci) na serveroch Call of Duty. Dnes je to posilka a evidence-based svet výživy/zdravia. Založil som Fitclan a s celým tímom sa ti snažíme pomôcť na ceste za lepším, zdravším a úspešnejším ja. Samozrejme bez mýtov, bullshitu, a tak, aby si si užíval(a) celý ten proces.

Prihlásiť sa k odberu noviniek

Dostávajte všetky novinky od fitclan.sk